צילום: ניצן גור

טהרה, תקשורת ואהבה

נכתב ע"י כלות עם שיק

הדרכת כלות היא הזדמנות לגעת בדברים המשמעותיים שחתונה מורכבת מהם.

לצד בחירת הספקים השונים, שמלת הכלה וקונספט האירוע קיים הדבר המהותי, ברית הנישואים והחיים האמיתיים בבוקר שאחרי, בניית קשר האהבה שלכם לאורך שנים ארוכות והעצמת הזוגיות.

ההדרכה לקראת החתונה נוגעת בתחומים משמעותיים ובעלי השפעה ארוכת טווח – טהרה, תקשורת זוגית, פתרון קונפליקטים, אינטימיות וחיי אישות אוהבים.

מדריכת הכלות צופיה רוזנפלד מעניקה לכן חמש נקודות למחשבה, רגע לפני שאתן בוחרות לעצמכן מדריכה.

צילום: דובי ריין

רגע לפני…

בדקי האם המדריכה ואת באותו הראש מבחינה השקפתית דתית.
ישנן מדריכות שמכוונות לציבור דתי שמרני ומלמדות את ההלכות קלה כבחמורה וישנן המכוונות לציבור החילוני ומלמדות רק את הבסיס ההלכתי המינימלי והנדרש. לפני הכל שבי עם עצמך ובדקי לאיזה זרם את משתייכת ולאיזה זרם המדריכה שבחרת הכי מתאימה. כמו כן מומלץ לבדוק באיזו גישה היא מלמדת, אם יש לכם פוסק מסוים שאתם כזוג רוצים ללכת לפיו – האם היא בקיאה בפסיקותיו ואם אתם זוג שרוצים לקיים את הבסיס ההלכתי בלבד – האם יש לה היכולת ללמד בצורה כזו.

צילום: רוני קצת אחרת

אינטימיות וזוגיות

חשוב לבדוק עד כמה גישתה של המדריכה פתוחה בנוגע למיניות ולחיים האינטימיים של בני הזוג. הנושא חשוב מאוד גם לבנות דתיות, המעבר לחיים כזוג נשוי הוא מעבר מהפכני בתחום המיני, בין אם אתם זוג ששומר נגיעה או בין אם אתם זוג שכבר גרים יחד.

הסטטוס "נשואים" הופך את מערכת היחסים האינטימית שלכם לשונה לחלוטין, לכן חשוב לבדוק האם למדריכה שבחרת, יש את יכולת ההכלה, הפתיחות והידע הרלוונטי והרחב בתחום הזה.

צילום: רוני קצת אחרת

מקצועיות

כדאי לברר שמדריכת הכלות מוסמכת מקצועית. הדרכת הכלות הוא תחום שעבר מהפכות רבות בעשרות השנים האחרונות. ב – 15 השנים החולפות הדרכת הכלות הפכה למקצוע שמחייב למידה רצינית ועמוקה ע"מ להיות מוכשרת לכך ולקבל תעודה. כמו במקצועות טיפוליים אחרים גם כאן יש שטח אפור ואין בזה חוק, לכן את יכולה לברר בצורה מכבדת האם ואיפה מדריכת הכלות למדה ואם יש לה תעודה.

צילום: מייפל

תוכן רחב ומעמיק

בקשי לדעת מהם התכנים שמדריכת הכלות מתעסקת איתן בהדרכה. ישנן הדרכות שמקיפות רק את הפן ההלכתי, ישנן הדרכות שמקדישות גם זמן לנושא הזוגי (למשל- ניהול קונפליקטים, תקשורת פתוחה, מחמאות כצורך "לריב נכון", יחס להורים ולמשפחות המוצא ונושאים אחרים שמעסיקים אתכם כבני זוג) וישנן הדרכות שמתייחסות בהרחבה גם לפן האישותי – המיני. אם הדברים הנ"ל חשובים לך, בדקי שתוכלו לשוחח עליהם בהדרכה.

צילום: מייפל

חיבור נכון ותחושת בטן חיובית

 כבר בשיחת הטלפון הראשונית, שימי לב לתחושה הפנימית שלך. האם השיחה זורמת, האם את יכולה לשאול הכל, האם נעים לך לדבר איתה, האם את מרגישה ביטחון בכך שהגעת לאדם הנכון. חשוב להקשיב לקול הפנימי הזה, כי גם אם כולן מדריכות מעולות חשוב שלך, באופן אישי יהיה חיבור עם מדריכת הכלות שלך.

צופיה רוזנפלד

מדריכת כלות דתיות וחילוניות, יועצת מוסמכת לענייני זוגיות ומיניות.

אוהבת זוגיות ומאמינה באהבה!!!

מאחלת לכן הדרכה משמעותית עם זכרונות טובים ויכולת להעצים את האהבה שלכם עד 120.